راهنمای کامل برای خرید انواع کرم پودر

راهنمای انتخاب مناسبت ترین گزینه برای خرید کرم پودر با کیفیت
5/5 - (3 امتیاز)

شاید بتوان گفت یکی از اصلی ترین لوازم آرایش هر خانمی کرم پودر است. کرم پودر مشکلات پوستی از جمله کبودی چشم و صورت، جای جوش، زخم و فرورفتگی را  برطرف می کند. به دلیل تاثیر زیاد کرم پودر بر روی زیبایی افراد خیلی ها به دنبال روشی می گردند که تاثیر آن را بیشتر کنند و نتیجه مطلوب تری را شاهد باشند. این مورد تنها وقتی که شما یک کرم پودر مناسب برای خودتان انتخاب کنید به واقعیت می پیوندد. یا بهتر است بگویم که پوست هر فردی ویژگی های منحصر به خود را دارد که باعث می شود مدل  مناسب پوست او با دیگران فرق کند. به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم نکاتی را به شما بگوییم تا بتوانید انتخاب بهتر و مناسب تری داشته باشید.

امروزه در بازار انواع و اقسام برند ها و مدل های مختلف دیده می شود که انتخاب را سخت تر می کند. خیلی از افراد فقط از روی قیمت یا نظر افراد دیگر تصمیم به خرید می گیرند که این کار اشتباه است و باعث می شود نتیجه آنچنان مطلوبی را احساس نکنید. شما باید با توجه به فاکتور هایی مانند رنگ پوست، نوع پوست، رنگ خود محصول و برند و …….. تصمیم به خرید بگیرید تا محصولی که انتخاب می کنید بتواند بهترین تاثیر ممکن را داشته باشد.

موارد کلی قابل توجه هنگام خرید کرم پودر

رنگ پوست:

اولین موردی که باید در هنگام خرید به آن دقت کنید تناسب رنگ کرم پودر با رنگ پوستتان است. رنگ پوست به صورت کلی به سه دسته ی سرد، خنثی و گرم تقسیم بندی می شود.

بهترین راه برای اینکه بفهمید کدام رنگ مناسب پوست شما است تست کردن آن است. بهتر است چندین رنگ مختلف را روی فک یا گردن خود تست کنید و اگر دیدید که صورتتان رنگ پریده یا بی روح به نظر می رسد آن کرم پودر مناسب رنگ پوست شما نبوده و بهتر است رنگ دیگری را انتخاب کنید.

همچنین به این نکته توجه داشته باشید که رنگ پوست در فصول مختلف مخصوصا تابستان و زمستان با هم فرق می کند. حتی در برخی نواحی رنگ پوست شما تغییر می کند بنابراین بهتر است کرم پودر مناسب برای تابستان و زمستان داشته باشید و در برخی مواقع با ترکیب این دو نتیجه بسیار بهتری بدست بیاورید.

نوع پوست:

نکته ای که مورد بالا گفتیم دقیقا اینجا صدق می کند. نوع پوست شما تاثیر مستقیمی در انتخاب محصول مناسب شما دارد. در پایین تر این مقاله کرم پودر مناسب برای هر نوع پوستی را معرفی می کنیم ولی بهتر است اول خودتان دقیقا بفهمید که چه نوع پوستی دارید.

قیمت کرم پودر:

عوامل مختلفی از جمله برند، مقدار موجود در بسته، وارداتی بودن آن، نوع آن و …… بر روی قیمت کرم پودر تاثیر می گذارد. اما شما بهتر است با توجه به مواردی که خدمتان عرض می شود مدل مناسب خود را پیدا کنید و بخرید و سعی کنید زیاد به قیمت آن توجه نکنید تا رضایت بسیار بیشتری از خرید خود داشته باشید.

رنگ مناسب کرم پودر با توجه به رنگ پوست

پوست سرد: اگر شما این تم رنگی را دارید استفاده از کرم پودر هایی با رنگ صورتی، برنزه و ماهاگونی انتخاب بسیار مناسبی برای شما هستند.

پوست خنثی: اگر تم رنگی پوست شما خنثی است رنگ های خنثی، نخودی ، بژ و گندمی انتخاب های بسیار مناسب تری برای شما هستند.

پوست گرم: برای تم رنگی گرم نیز رنگ زرد، طلایی، عسلی، هلویی و نارنجی انتخاب مناسبی است.

البته توجه کنید که سلیقه نیز در این انتخاب ها کمی تاثیر دارد.

مدل های مختلف کرم پودر

وقتی برای خرید کرم پودر به مغازه یا به فروشگاه های آنلاین مراجعه می کنید با گزینه های بسیار زیادی رو به رو می شوید. توجه به نکات زیر و دانستن انواع مدل ها و کارایی هرکدام می تواند در انتخاب مدل مناسب به شما کمک کند.

پرایمر: این نوع بی رنگ است و بعد از مصرف رنگ پوست شما را تغییر نمی دهد. شما با استفاده از این محصول زمینه را برای مصرف کرم پودر اصلی خود فراهم می کنید. البته می تواند از کرم پودر دیگری نیز استفاده نکنید.

مرطوب کننده: این محصول باعث نرم شدن پوست و بهبود رنگ آن می شود. این مدل برای مصارف و منظور خاصی تولید نشده است و صرفا استفاده از آن به خودتان بر می گردد. البته توجه کنید که اگر پوستی مستعد از جوش یا چرب دارید از این محصول استفاده نکنید.

براق کننده: این محصول باعث براق شدن پوستتان می شود و بعد از استفاده بر روی قسمت های خاصی از پوست به پوست شما حالت درخشندگی می دهد. بهتر است از این محصول هنگام روز استفاده کنید. همچنین اگر پوستتان چرب است از استفاده از آن خودکاری کنید.

خالص: این محصول  اصلی است و باعث بهتر شدن پوست و کمی درخشان تر شدن آن می شود. اگر زیاد اهل آرایش نیستید بهتر است از این نوع استفاده کنید.

استیک: این محصول برای پوست واقعا سنگین است و بهتر است خیلی زیاد از آن استفاده کنید. معمولا این مدل از ترکیب کانسیلر و کرم پودر ساخته می شود که در ظاهر پوست را به طور قابل توجه ای بهبود می بخشد.

انواع کرم پودر

علاوه بر اینکه مدل های مختلفی از کرم پودر نیز داریم انواع مختلفی نیز داریم. ما سعی می کنیم خیلی خلاصه به انواع مختلف آن بپردازیم.

مایع: این دسته طرفدار بالایی دارند ولی پوشانندگی آنها کم است.

فومی: این مورد گزینه مناسبی برای پوست های چرب و مختلط می باشد. پوشش دهی مناسبی دارند و ترکیبی از کرم مرطوب کننده و پودر می باشند.

خامه ای: این مدل پوشانندگی بسیار بالایی دارد و همچنین ماندگاری آن نیز بسیار بالا است.

بالشتی: این محصولات به صورت مایع هستند و پوشانندگی آنها کم و ضعیف است.

سرمی: این کرم پودر پوشانندگی ضعیفی دارد اما مناسب چین و چروک ها می باشد. کرم پودر سرمی ترکیبی از سفید کننده، روشن کننده و ضد چروک است.

کرمی: این کرم پودر ها روغنی بوده و ماندگاری بالایی دارد. همچنین غلظت آنها زیاد است و مناسب پوست های خشک است.

خمیری: این محصولات ترکیبی و چند کاربردی بوده. آنها می توانند در عین پوشاندن لک و نواقص صورت حاوی ترکیبات ضد آفتاب، مرطوب کننده، ضد چروک و … باشند.

معدنی: این مدل ها فاقد مواد شیمیایی، رنگ و … بوده و برای پوست های حساس بسیار مناسب است. این کرم پودر پوست شما را نرم و لطیف می کند اما پوشانندگی ضعیفی دارد.

کرم BB : این کرم پودر به تازگی وارد بازار شده و دارای موادی از جمله سرم، مرطوب کننده، ضد آفتاب، پرایمر، کرم پودر و … می باشد که مناسب استفاده روزانه است. اما پوشش دهی آن چندان بالا نیست.

کرم CC : این کرم همانند نوع قبلی است اما پوشش دهی آن بالا است.

کرم پودر مناسب با هر پوست

پوست چرب: این پوست یکی از دردسر ساز ترین نوع پوست برای خرید کرم پودر به حساب می آید. انتخاب درست و مناسب  برای این افراد اهمیت بالایی دارد چون انتخاب نامناسب سبب تشدید چربی و جوش های پوست آنها می شود. کرم پودر جامد و مایع انتخاب مناسبی برای این گروه هستند.

سعی کنید قبل از استفاده از کرم پودر از مواد پاک کننده چربی استفاده کنید.

سعی کنید از مدل های بدون چربی و مات استفاده کنید تا طبیعی تر به نظر برسد و برایتان مشکلی را به وجود نیاورد.

پوست خشک: این نوع پوست برای استفاده از کرم پودر بسیار مناسب می باشند. پوست های خشک به دلیل عدم چربی کامل تیره به نظر می رسند. بهتر است از مدل های مایع با پایه روغنی استفاده کنید.

سعی کنید کرم پودری بخرید که کمی پوستتان را براق کند.

پوست معمولی: این نوع پوست ایده آل ترین نوع پوست از نظر چربی و آب است بنابراین استفاده از هر نوع کرم پودری برای آنها مناسب است.

سعی کنید اگر پوستتان مشکل خاصی دارد یا حساسیتی دارد محصولی را انتخاب کنید که در کنار کارایی آن مشکل را حل کند.

پوست مختلط: این مدل پوست دارای گونه های خشک و بقیه صورت آنها چرب است. این افراد باید در فصل تابستان و زمستان از دو نوع کرم پودر استفاده کنند. همچنین کرم پودر مایع  با پایه آب می تواند برای این گروه مناسب باشد.

کدام نوع برای جوانان و افراد مسن مناسب است؟

افراد جوان و نوجوان بهتر است زیاد از وسایل آرایشی به خصوص کرم پودر استفاده نکنند. مصرف کرم پودر می تواند برای آنها مشکلات پوستی و بیشتر شدن جوش های زشت صورت را به همراه داشته باشد. در صورتی که قصد دارید برای موردی خاص استفاده کنید بهتر است به متخصص پوست مراجعه کنید و کرم پودری که او برایتان تجویز کرده است را استفاده کنید.

اما افراد مسن تر تمایل خیلی بیشتری به استفاده از کرم پودر برای پوشاندن چین و چروک های صورتشان داشته باشند. ولی توجه کنید که استفاده زیاد است از آن می تواند پوستتان را پیر نشان بدهد.سعی کنید در مصرف آن زیاده روی نکنید و از آن درست استفاده کنید. همچنان خرید مدل مناسب می تواند بسیار مهم باشد.

نکته مهم

خیلی از متخصصان پیشنهاد دادند که در هنگام خرید کرم پودر به قیمت و برند آن زیاد توجه نکنید. چون خیلی از کرم پودر های گران قیمت هم ممکن است مناسب پوست شما نباشد. بلکه سعی کنید مناسب ترین مدل با توجه به ویژگی های پوست خود را انتخاب کنید. البته انتخاب از یک برند معتبر می تواند خیالتان را از بابت بد بودن و نامرغوب بودن آن راحت کند. بنابراین اول ویژگی های پوستتان را بشناسید بعد مدل مناسب را پیدا کنید و بعد از یک برند معتبر خریداری کنید.

معتبر ترین برند ها

برند های تولید کننده این محصول زیاد هستند اما می توان به بهترین آنها از جمله مک Mac، اکتی پور Actipour، لورال loreal، لانکوم Lancome، دبورا Deborah، بورژوا Bourjois، دوسه Doucce ،منهتن Manhattan ،الارو Ellaro،مکس فکتور Max factor و کلینیک Clinique اشاره کرد.

چگونه بفهمیم یک کرم پودر خوب است یا نه؟

بهتر است از کرم پودری استفاده کنید که پوشانندگی بالایی دارد. استفاده از کرم پودری که پوشانندگی یا کاور بالایی دارد به افرادی که پوستشان نقص هایی مانند: آکنه، جوش و زخم دارد کمک می کند تا آنها را بپوشانند.

همچنین باید به ضد حساسیت بودن آن نیز توجه کنید. از آنجایی که از این محصول به عنوان پیش آرایش استفاده می شود در صورتی که از نوع نامرغوب آن استفاده کنید ممکن است مشکلات پوستی زیادی را برایتان به همراه بیاورد. همچنین طبیعی جلوه دادن و بافت سبک از دیگر ویژگی های یک کرم پودر خوب است.

روش تست صحیح کرم پودر

خیلی از افراد آن را بر روی بازوی خود تست می کنند که زیاد باعث نمی شود انتخاب درستی را بگیرید. بهتر است برای تست آن را روی فک و گردن تست کنید. همچنین در محیطی که نور کافی ندارد و نور آن طبیعی نیست سعی کنید تست نکنید.

هشدار:

با تمام نکات گفته شده شما می تواند یک کرم پودر مناسب و عالی را برای خودتان انتخاب کنید. ولی سعی کنید حتما از جای معتبری خرید کنید. در صورتی که از جایی نامعتبر خرید کنید امکان خریدن محصولات بی کیفیت، نامرغوب، تقلبی و ….. بسیار زیاد است. همچنین این محصولات بر روی حساس ترین بخش بدن یعنی پوست امتحان می شود که در صورت بد بودن می توانند عواقب بسیار بدی را به همراه داشته باشند.

5/5 - (3 امتیاز)